Havarijní pojištění – začíná tam, kde končí vaše povinné ručení

Červenec 23rd, 2013 in Havarijní pojištění by admin

Narozdíl od povinného ručení, havarijní pojištění chrání především vaše vozidlo v případě nehody. Pokud je vám tedy způsobená škoda, díky havarijnímu pojištění vám bude pojišťovnou uhrazena. Havarijní pojištění vás ovšem neochrání před zloději, kteří jsou v dnešní době velmi vynalézaví. Uhradí vám však škody, které jejich návštěvou vznikly. Havarijní pojištění chrání váš vůz před havárií, vandalismem, krádeží, ale také živelnými katastrofami.


Cena havarijního pojištění vychází především z částky, na kterou si svůj vůz necháte pojistit. Do konečného výpočtu se započítává také stáří vozu, výbava, region ve kterém žijete, ale třeba také věk majitele, který hraje důležitou roli. Samotné služby pojistného makléře bývají většinou zdarma. K uzavření havarijního pojištění je nutná prohlídka vozidla, ta je vždy zajištěna dle vašich časových možností. Nejvýhodnější je uzavřít havarijní pojištění spolu s povinným ručením. Získáte tak slevy a bonusy, které mohou cenu, kterou budete za havarijní pojištění platit, postupně snižovat.

Stejně jako u povinného ručení je dobré provést srovnání cen. Sazby se liší dle pojišťovny. Většina pojišťoven nabízí také výhodné služby, mezi které patří například pojištění zavazadel, čelního skla nebo úrazové pojištění dopravovaných osob. Havarijní pojištění také automaticky zahrnuje pojištění trvalých následků úrazu nebo smrti úrazem dopravovaných osob. Z nepřeberného množství nabídek pojišťoven si stačí pouze vybrat tu správnou. Pokud se rozhodnete havarijní pojištění uzavřít, dopředu si vyhledejte informace o dané pojišťovně, ať nemusíte svého rozhodnutí později litovat.

Havarijní pojištění čekají v roce 2010 různé větší i menší změny sazeb, které jsou bohužel odvozeny od hospodářské krize. Zvýšení sazeb za havarijní pojištění se týká většiny pojišťoven a bude v rozmezí 5 – 15 %. Každopádně investice do havarijního pojištění se vám může jednoho dne vrátit, i když události, které by předcházely jeho návratu jistě nikdo z nás dobrovolně zažít nechce.

 

Napsat komentář:


Jméno *

Emailová adresa *

Webová stránka